Професія "Вихователь"




Сучасний вихователь – це фахівець, який сьогодні працює в системі дошкільної освіти, володіє педагогічними технологіями, що відповідають новим суспільним цілям та рівню розвитку науки про дитину. Він повинен вміти працювати в умовах ринку, розуміти що тільки високий професіоналізм, творчість, ініціатива допоможуть йому знайти своє місце та само реалізуватися в професії.

Вихователь - має багато знати, бути творчою і водночас терплячою людиною, здатною до самовдосконалення.
Вихователь - доброзичливий, відкритий у ставленні до вихованців і батьків, вміє налагодити співробітництво з усіма учасниками навчально – виховного процесу в повсякденному житті, оскільки побут дає найбільше можливостей для розвитку малят.
Вихователь – постачає дітям необхідний матеріал, підтримує інтереси дітей, допомагає, втілює в життя задумане.
Вихователь - постійно працює над підвищенням фахового рівня, володіє мистецтвом спілкування з людьми і дітьми.
Вихователь - володіє почуттям гумору.
Вихователь - має найвищий рівень фахової підготовки та високий інтелектуально – креативний потенціал.
Вихователь – впевнена в собі людина, яка вміє поводитися в товаристві, не викликаючи своїми вчинками, поведінкою та зовнішнім виглядом зневаги до себе, людина, яка дотримується чотирьох основних правил спілкування: ввічливість, природність, гідність і тактовність.
Вихователь – це чарівна жінка, сучасна, гарна, енергійна, тобто жінка – свято, яка завжди мусить бути у формі, усі двадцять чотири години на добу. Жодного послаблення, жодного випадку відсутності зачіски, стриманого макіяжу і зі смаком дібраних прикрас.
Вихователь - це лікар, лікар - психолог, лікар - діагност - цілитель дитячих душ!
Вихователь - це екстрасенс. Він має вміти заворожувати своєю мовою, переконувати всіма своїми діями, захоплювати, підкоряти своїм цілям слухачів!
Вихователь - це священнослужитель, бо він усіляє віру в життя, торжество людського добра та милосердя і жаль, віру в неповторність і особливе призначення кожної людини!
Вихователь - це дослідник. Він постійно експериментує, аналізує, вносить виправлення у свою діяльність!
Вихователь - це громадянин, патріот не байдужий до всіх подій, що відбуваються в житті!
Вихователь - це філософ, що намагається зрозуміти сенс життя і розмірковує над її секретами!
Вихователь -  артист? Ні? Хіба він грає цю роль? Ні, це його життя...!
Вихователь - режисер? Так! Тонкий за своїм підходом.
Вихователь - керівник? Так, найвищого рангу - генератор ідей, прогнозист, плановик, організатор...
Вихователь - це людина, яка володіє ґрунтовними знаннями.
Вихователь - це і батько, і мати для багатьох. Нехай не щомиті, а в одну секунду, лише один раз від нетривалої бесіди, він зможе дати те, що шукає маленька підростаюча людина...
Вихователь - це Майстер. Майстер слова, Майстер звуку, Майстер думки, Майстер емоцій і настроїв. Майстер створення - констатації знань...
Джерелом натхнення, що живить вихователя, є діти, вона живе ними. Саме діти, яких вона так любить, дають вихователю невичерпну енергію, життєлюбність і позитивне мислення.


Видатні педагоги про роль вихователя:

В.О.Сухомлинський
"Справедливість - це основа довіри дитини до вихователя ... щоб стати справедливим, треба знати духовний світ кожної людини"
"Володарювання над дітьми - одне з найважчих випробувань педагога, один з показників педагогічної культури... Цінувати довірою, а значить, і беззахисністю дитини - ця педагогічна мудрість має збагатить всю нашу роботу"
"Молодий педагог швидко стане майстром своєї справи, уникне багатьох помилок, якщо візьме до уваги досвід інших педагогів та буде застосовувати його у своїй практиці"
"Продовжуючи себе у вихованцях, ми творимо не лише людину, ми творимо час"
С.Ф.Русова:
"Вихователю належить бути дуже терплячою, ввічливою, тактовною, простою, з глибокою вірою в дитячу природу..."
"Вихователі мають оволодіти «широкими керівними принципами, знаннями дитячої природи, які допоможуть їм оцінювати ті або другі засоби виховання, вибрати для малечі відповідну роботу, розуміти різну вдачу дітей, розбиратися у методах навчання і виховання".
"...той, хто учить, повинен сам учитись і багато знати"
А.С.Макаренко:
"Треба залучати до виховної роботи лише тих вихователів, які дійсно можуть виховувати"
"Як би людина не закінчила педагогічний вуз, якою б вона не була талановитою, але якщо не буде вчитися на досвіді, ніколи не буде хорошим педагогом"
"Підготовка педагога - вихователя полягає в організації його характеру, вихованні його поведінки, а вже потім в організації його спеціальних знань та навичок"
"Вихователь має так себе поводити, щоб кожен його рух виховував. Він завжди повинен знати, чого хоче досягти кожної миті. Якщо вихователь цього не знає, то кого він може виховати?"
"Авторитет педагога виростає з відповідальності. Якщо людина відповідально ставиться до своєї справи, то це і створює її авторитет"

2 коментарі:

  1. Самой лучшей наградой за Ваш труд станет умение Ваших воспитанников жить в гармонии с окружающим миром,умение воспитывать эти качества у своих детей)))

    ВідповістиВидалити